Colours of Ostrava - Björk

17. července 2015 v 11:38 | Sarah |  Deník
Naskytla se mi možnost navštívit zahájení 14. ročníku úspěšného letního hudebního festivalu Colours of Ostrava a já to prostě nemohla nechat jen tak bez toho, abych tam šla. Chci se s vámi podělit o své zážitky, protože je to něco nevšedního. Předem se omlouvám, jestli vám vyvrátím nějaké předběžné iluze…


Zahájení se konalo 16. 7. 2015 a hlavní program, tedy vystoupení zpěvačky Björk, měl začít v 20.00. Návštěvníky prý ale pouštěli už o dvě hodiny dřív, nebo aspoň někdo říkal, že to tak bude. My jsme na cílové místo, tedy do Dolních Vítkovic v Ostravě, dojeli až v při odbíjení 19. hodiny. Původně jsme chtěli vejít zadním vchodem, jenomže ti zaměstnanci tam neměli takové ty náramky a my museli celý areál ,,obcházet", abychom se dostali k hlavnímu vchodu. Slovo obcházet píšu záměrně v uvozovkách, protože jsme odchytli taxík, který nás tam nakonec dovezl. Potom ještě nastal problém s placením, protože nejmenší bankovka, kterou jsme měli, byla pětistovka, ale to nám pan řidič neměl jak vrátit, takže jsme si ještě s někým museli rozměnit…
Po vystoupení z auta ještě došlo ke zmatkům, že jsme tam nechali vstupenky, ale nakonec jsme je měli u sebe. :D
Tohle zdržení nám zabralo asi tak půl hodinky. V tuto chvíli před námi ještě byla kontrola tašek.
Popravdě si myslím, že kdyby někdo chtěl propašovat ,,něco, co se nesmí", projde mu to. Spíš si toho ani nevšimnou. Ano, jistě, sice si tašky při prohlížení ti zaměstnanci zezdola chytli, ale samotnému pohledu většinou věnovali sotva pár sekund. Ale jistě, bylo tam plno lidí, a tak se nemohli zdržovat.
Dále nám výměnou za vstupenku na ruku dali náramek. Je zelený, a co se nápisů týče, najdete na něm ,,Follow your Passion", ,,Colours of Ostrava 16.-19.7.2015 Dolní Vítkovice", oznámení, že náramek nahrazuje vstupenku a pak informace o tom, o jakou vstupenku se jedná (jednodenní atd. - my máme čtyřdenní a jeho barva je zelená). Náramek je látkový a když nám ho dávali, byl jakoby mokrý a strašně smrděl. Něco mezi zatuchlinou a potem, fujky.
Pak jsme dostali program (jsou tam jenom vzkazy od pořadatelů /Milí přátelé, jsme poctěni vaši návštěvou -bla bla bla- užijte si to a laskavě nedělejte problémy./, reklamy, reklamy a sem tam taky něco užitečného), koupili si kofolu a našli stage, kde se měl odehrávat hlavní program. Našli jsme si slušná místa docela vepředu a i tak jsme ještě několik minut čekali.
Nejdřív přišli pořadatelé, aby ještě jednou zopakovali ten svůj strašný proslov z programu, připili si šampaňským (jako nám nabízejí jenom pivo, kofolu a frisco a oni si pijou před našima očima šapmaňské?) a pozvali na pódium orchestr. Když přicházel, vypadalo to jako lavina, když tolik lidí oblečených zcela v bílém přicupitalo a sedlo si na již dychtivě čekající židle. Za chvíli přišla i samotná Björk. Měla bílé šaty po zem s dlouhým rukávem (ještě si měla vzít šálu, aby ji opravdu nebyla zima), pod tím bílé legíny (nebo co to bylo) a na hlavě bílou masku s trny vystrkujícími do všech stran. Měla tam jen dírky na oči a pusu. Vlasy měla vzadu svázané do culíku.
Björk jsem předtím neznala a napůl v obavách jsem se těšila, s čím příjde.
Její skladby byly zvláštní. Nevím, jakým jazykem zpívala nebo o čem vlastně zpívala, většinou se nedala jedna sklada rozlišit oD druhé, ale i tak to bylo zajímavé. Na obrazovkách pouštěli tuším že klipy k těm skladbám, které byly většinou abstraktní a líbily se mi. Potom už ale začala vyjadřovat svou oblibu k hmyzu (konkrétně k nějakým divným motýlům, sršním, včelám a já nevímcotobylozapotvoru) a slimákům a jejich vzájemné zabíjení a páření. Chvilkami trošku nechutné!
Zpěvačka se u toho snažila tančit, pokud tedy neidentifikovatelné pohyby rukama a popocházení považujeme za tanec. Někteří lidé se na to taky snažili tančit, ale raději to nezkoušejte. Vypadá to dost blbě.
Doslechla jsem se, že u toho měla být skvělá světelná show spojená se západem Slunce. Nejdřív jsem si myslela, že to bude nějaký obrovský ohňostroj, ale když se delší dobu nic nedělo, zklamáně jsem usoudila, že tím byla myšlena ta světla na pódiu, která na Björk svítila různými barvami. Avšak u třetí nebo čtvrté skladby za pódiem začaly do nebe vzlétat malé petardy, které se cestou změnily v barevný plyn. Nejdřív jenom modrý, potom i červený a fialový. Na pódiu začaly prskat takové ty malé jiskřičky a celkově to vypadalo moc hezky.
Ale to bylo všechno.
Na závěr byl sice ještě menší ohňostroj, ale očekávala jsem od toho víc.
V polovině jsme ale odešli a obcházeli stánky, kterých tam bylo opravdu hodně. I občerstvení se dalo považovat za slušné, takže jsem spokojemá. Jen se sezením to bylo horší.
Kromě Björk jsme viděli i vystoupení kapely Zrní (sice jsem ji neznala, ale bylo to hezké), Mišíka a skupiny Melody Makers(teda aspoň myslím, že se jmenovali nějak takhle).

V následujících dnech festival jistě ještě navštívím, ale samostatný článek už pro to dělat nebudu - potom to možná shrnu do jednoho, ale ještě uvidím.

Sarah
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Renda♥ Renda♥ | Web | 17. července 2015 v 11:51 | Reagovat

Ahoj jmenuji se Renda♥ a mám blog renaninan.blog.cz na kterém hledám nové účastníky do Fashion soutěže. Bude to soutěž velká a jak doufám plná kreativních účastníků. Právě jsem zabloudila do tvého blogu a vidím blogera s potenciálem se zúčastnit. Pokud máš zájem nebo čas tak se mrkni na detail :
http://renaninan.blog.cz/1507/fashion-soutez#komentare

2 Sarah Sarah | Web | 17. července 2015 v 12:30 | Reagovat

[1]: To jako fakt? Je tu jeden jediný článek, který je plus mínus o módě, a ty mi tu píšeš tohle? Já vím, že hledáš všude, aby těch lidí bylo co nejvíc, ale zase bys u toho mohla přemýšlet.
Ne, díky, nemám zájem.

3 jursky-svet jursky-svet | Web | 20. července 2015 v 17:33 | Reagovat

Si skvělá v tom že se s náma dělíš o zážitek. Škoda že je to tak dlooouhý ale na 14-tý ročník festivalu Colors of Ostrava je to úrčitě dost!

4 cincina cincina | Web | 20. července 2015 v 20:49 | Reagovat

Já jsem přímo z Ostravy, takže tenhle fesťák znám:) Nicméně jsem na něm ještě nebyla. Chtěla jsem tam jít, ale zatím mi to ještě nikdy nevyšlo:D... Uvidíme příští rok. Ale i když jsem teď na chatě, tak to tady jde slyšet, takže to přímo v tom centru musí řvát neskutečně.
Já jsem o té zpěvačce četla v novinách. Že se prý nechtěla fotit ani nic a že ani nebylo poznat, jestli je to vlastně ona.

5 Valuš Rainbow Valuš Rainbow | Web | 21. července 2015 v 17:28 | Reagovat

Strašně hezky napsané :)

6 mylifeaskari mylifeaskari | Web | 24. července 2015 v 13:44 | Reagovat

Wow, vždycky jsem chtěla vědět jaké to je na Colours of Ostrava, díky tvému článku už tak trošku vím :) Jinak si to napsala moc hezky :)

7 ZdenekI ZdenekI | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 20:43 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDESIGN FOR DREAMER AURORA
© 2015