Blog.cz vs. blogspot.cz

1. července 2015 v 9:13 | Sarah
Mám použít spíše doménu blog.cz nebo blogspot? Tuto otázku si klade snad každý člověk, který si chce založit blog. Já mám zkušenosti s oběma, a tady je chci porovnat. Snad vám to pomůže při rozhodování!

DESIGN
Blog.cz: Pro nováčka je design většinou špatně nastavovatelný, jinými slovy přehnaně komplikovaný. Proto má většina blogů jeden z přednastavených anebo nějaký hodně… crazy? Jasně, je skvělé vidět všechny vaše oblíbené barvy pokupě, ale myslíte někdy na to, jestli se to k sobě hodí? (Ano, já vím, design tohoto blogu není dokonalý, ale jistou úroveň má.) Ti "pokročilejší" většinou volí propracované designy, ale při vyrábění musíte dodržovat přesné velikosti atp., jinak vám jednotlivé části do sebe nebudou sedět a bude to vypadat divně.
Blogspot: Přednastavených šablon je mnohem více a většina lidí by se jistě uspokojila i s tímhle. Ti, kterým to však nevyhovuje, to mají trochu jednudužší. Zde totiž nemusíte dodržovat přesné velikosti, stačí jenom plus mínus, protože si můžete nastavit, aby se velikost automaticky upravila. Ovšem na obrázku v záhlaví již nemůžete použít jiné odkazy než ten základní, který vás přesměruje na domovskou stránku. Je větší výběr v písmech. Také je více položek v menu, což beru jako pozitivní bod.
ČTENÁŘI & KOMENTÁŘE
blog.cz: Čtenáři se k vám dostanou s větší pravděpodobností, než na blogspotu. Je zde totiž "stream", čímž se k vám může dostat více lidí. No a co se komentářů týče, v nastavení blogu vidíte IP adresu komentujících. Lehce tak zjistíte, jestli se jeden hater nevydává za více lidí.
blogspot: Blogspot je v tomhle vlastně opak. Čtenáři se k vašemu blogu jen tak lehce nedostanou, musíte si tedy dělat větší reklamu.
DOJEM ZE PSANÍ
blog.cz: Menu pro psaní článků je jednoduché, v tomhle oboru tedy nemusíte být mistr.
blogspot: Už jen to slovo blogspot zní zvláštně. Na blogu s touto doménou jsem se cítila jako profík a nápady na články jsem odhazovala často jen kvůli tomu, že i když byly skvělé, nezdálo se mi to profesionální. Neříkám, že na blog.cz se nebojíte vydat každou blbinu, ale blogspot je pro mne až příliš profesionální... Nevím, jak to mám napsat.
Tak, tohle bylo několik základních bodů podle toho, jak to vnímám já. Pokud vás napadá ještě něco jiného nebo se chcete na něco zeptat, napište to do komentářů. Každý má jiný názor a tenhle článek vám měl jen jistým způsobem ulehčit vybírání, ale nejlepší je vyzkoušet obě tyto domény a posoudit sám.
XOXO,
Sarah
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kočiček Sarah Kočiček Sarah | Web | 1. července 2015 v 11:33 | Reagovat

Taky už jsem zkoušela tyto dvě domény. Vlastně už jsem za celý život vystřídala i estranky, websnadnou, webnode a prostě takové ty, sice nejznámější, ale návštěvnost člověku nenaženou.

Vždy u mě ale povede Blog.cz, nejen díky žebříčkům, tématu týdne atd., ale líbí se mi, jak administrátoři komunikují s blogery (např. přes blog.blog.cz). Je jasné, že ne vždy se s nimi shodneme v nějaké věci, ale pořádají pro nás různé soutěže a dávají si s nimi práci, i když se ne každému budou zamlouvat :)

2 Xanomes Xanomes | E-mail | Web | 1. července 2015 v 17:24 | Reagovat

Souhlasím a ještě bych dodal k těm odkazům v záhlaví:
Na blogspotu je nemůžete tak dobře zakomponovat do designu, ale zase u některých je možnost vytvořit si stránku, zatímco na blogu se to musí řešit přes články. Ale také mě více vyhovuje blog.cz, jen ty designy jsou složitější.

3 Xanomes Xanomes | E-mail | Web | 1. července 2015 v 17:28 | Reagovat

[1]: K té komunikaci: souhlasím s tebou, ale člověk si musí uvědomit že Blogspot je jedna z nejrozšířenějších světových platforem a navíc patří monopolu Google, takže toho mají dost na práci a asi není úplně snadné komunikovat s těmi sta tisíci uživateli blogspotu, zvláště když odvětví Blogspot (resp. Blogger) má na starosti pouze několik lidí. A oproti tomu Blog.cz má sice též pár lidí v administraci, ale je to jen blogovací platforma pro tak malou zemičku jako je ČR, tedy je pochopitelné že je mnohem jednodušší komunikovat s námi pro lidi z Blog.cz než pro zaměstnance Blogspotu :)

4 Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) Verča (a-lot-0f-fun.blog.cz) | E-mail | Web | 2. července 2015 v 15:00 | Reagovat

U mně vyhrává blog.cz :) jak si říkala u návštěvnosti na tom mi nejvíc závisí přeci nebudu mít blog který nikdo nečte :)

5 Jessmí Jessmí | Web | 24. srpna 2016 v 12:11 | Reagovat

Já sama jsem tu dříve na blog.cz měla blog a dlouhou dobu jsem si už říkala zda přejít.. nakonec jsem přešla a?
Jsem mnohem spokojenější nikde žádné reklamy, a když dám na fb odkaz na blog tak mám větší návštěvnost než na blog.cz za měsíc :-D :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDESIGN FOR DREAMER AURORA
© 2015