Nicol 1. Kapitola

6. dubna 2015 v 13:28 | Sarah |  Nicol
Toto je první díl povídky, kterou jsem vydávala již na starém blogu. Příběh mě docela chytil a chtěla bych v tom pokračovat. Budu tedy přidávat postupně starší díly, a potom budu přidávat nové, zatím nepublikované části.Nebyla jsem naplánovaná. Matka si tehdy myslela, že to bude románek na jednu noc, jenomže otěhotněla. Nejprve uvažovala o potratu, ale nakonec si mě nechala.
Narodit jsem se měla kolem Vánoc. Mezitím, co byla těhotná, hledala partnera, se kterým by zůstala aspoň pár měsíců. Ne, vůbec nebyla romantický typ. Šlo ji o peníze a zážitky. Jednou narazila na slušně vypadajícího Francouze, a k tomu všemu byl bohatý.
Na začátku prosince pozval matku (a vlastně i mne) do Egypta. Měla tam být dva týdny, pak se vrátit zpátky do Česka porodit, počkat, až trochu vyrostu, a zase s tím francouzem cestovat.
Jenomže se mi nechtělo čekat a narodila jsem se v Egyptě. Čeští doktoři tvrdili, že budu kluk, ale pak se zjistilo, že jsem holka. Tehdy "aktuální" přítel mé matky trval na jménu Nicol, a tak se takhle jmenuju. Ne, že by se mi to jméno nějak moc líbilo, ale pořád lepší, než abych se jmenovala jako kluk.
Jak již bylo zmíněno, matka po porodu chtěla zůstat v Česku, počkat, až vyrostu, a pak si zase užívat v zahraničí. Bylo by to tak, kdyby ten francouz matku nepředsvěčil o cituji "dokonalém životě v Paříži, obklopení bohatstvím a luxusem".
Takhle jsme si taky žili. Když mi bylo kolem dvanácti, rozvedli se. Moje mamka to ale očekávala a tak zaplatila dobrého právníka, bez jehož pomoci by opravdu těžko dostala většinu francouzova majetku.
Mamka měla hodně,opravdu hodně milenců. Střídala je jako ponožky, stejně tak těhotenské testy. Mohla jsem se jem nechápavě dívat, jak mi stále přibývají sourozenci.
Snažila se nás rozmazlovst, stejně tak sebe. Její šatník tvořily drahé kousky, stále chodila na plastické operace a s penězi zacházela jako s běžnou věcí. Jak se dalo očekávat, bylo jich stále méně a méně, až jich nezbylo moc. Musela prodat dům, všechna auta a pozemky, své šaty a šperky a protože by to nezvládla, musela se vzdát několika dětí.
Nechala si jen tři. Mě, její prvorozenou a nejmilovanější dceru, dále Ericu, rozmazlený špek, a samozřejmě Olivera, ke kterému se nemíním vyjadřovat.
Začali jsme žít jako normální rodina-bydleli jsme v malém bytě, nakupovali ve slevách... O autě se nám ani nesnilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDESIGN FOR DREAMER AURORA
© 2015