Smrt... A co potom?

28. března 2015 v 7:00 | Aurora |  Úvahy

Inspirací pro tento článek pro mě bylo tohle: http://isabelli.blog.cz/1503/smrt
Doufám, že to autorce nebude vadit... :}

Nedávno jsem v Epoše četla, že při umírání mozek člověku ukazuje něco jako "film na rozloučenou". Duha, a potom tunel, na jehož konci je světlo. V tunelu člověk potkává své zesnulé blízké a ti mu buď řeknou, ať se zase vrátí na zem, že ještě není připravený, anebo ho s otevřenou náručí přijmou. Celý proces přitom trvá něco kolem deseti minut. Prý to zjistili při nějakém rentgenu mozku umírajícího, nebo to bylo něco podobného způsobu. V těhle věcech se moc nevyznám, tudíž nechci kecat.
Všichni ale známe ty jejich články. Jedna paní říkala tamto, jeden pán z Ameriky zase tohle...
Docela by mě zajímalo, jestli je to pravda, ale zároveň se chci nechat překvapit. Celé je to tak vzrušující, strašidelné a zároveň trošku... Divné...
A co je vlastně po smrti?
Nejznámější variantou je posmrtný život v podobě ducha, v případě "špatného života" démona. O tomhle chci dělat samostatný článek, takže se o tom teď asi nebudu nějak hodně rozepisovat, ale i tohle je něco podobného jako mimozemšťané. (Všimli jste si, jak nenápadně na sebe moje články navazují? A to ani není úmyslně!) Ráda si čtu články o nich, ale moc tomu nevěřím, ačkoli některé historky jsou opravdu děsivé.
Ještě děsivější je však myšlenka, že by vás pohřbili nebo zapálili zaživa. Pár takových případů prý už bylo, ale to je zase Epocha, takže víme, jak se takovým článkům dá věřit. Ale i tak mě to donutilo zamyslet se.
Představme si (ano, tuto frázi nejspíš budu používat u každého článku, protože mě ani za boha nenapadá, čím ji nahradit), že jsme těžce nemocní a doktoři už neví, co s námi mají dělat. Najednou bude další erupce na Slunci, která způsobí, že se přístroje pokazí a doktoři si budou myslet, že jsme odpluli na druhý břeh. (Já vím, nejspíš by nás ještě kontrolovali a tak, ale to nechme bokem a zůstaňme v naši mírně naivní představě.) Pokud nemáme žádné příbuzné, což je taky velice nepravděpodobné, ale nás to nyní nezajímá, nejspíš se na pohřeb vykašlou a hned nás pošlou spálit nebo nás hned nechají zakopat.
To je další věc, o které často přemýšlím. Může mrtvý člověk cítit? Jasně, říká se, že když člověk zemře, trochu ubere na váze a těchto pár gramů je duše, nebýt které necítíme a tak dále... Podotýkám, říká se.
Takže, co když mrtvý člověk opravdu cítí a tím, že ho spálí, dělají mu hrozné bolesti?
Co když existuje způsob, kdy se dá za určitých podmínek člověk znovu přivést k životu i po několika dnech smrti?

Další variantou toho, co se děje po smrti, je další život. Duše, která zemře, se "převtělí", přičemž vznikne nový život. Tuhle variantu mám osobně raději.
Člověk potom mívá podobné (nebo zcela odlišné) vlastnosti, jako jeho "předchůdce".
Četla jsem článek, ve kterém tvrdili, že podle vašeho data narození můžete zjisti, jakou máte povahu a jakou jste ji měli v minulém životě.
No, mě vyšlo, že jsem kdysi byla ve společnosti hodně oblíbená, něco jako tréma pro mě byla neznámá věc a ráda jsem před lidmi mluvila, přičemž nyní prý jsem ne zrovna oblíbená šedá myška bez názoru, která se bojí mluvit před větší skupinou lidí.
Ehm... Pravda, v žádném kolektivu jsem opravdu oblíbená nikdy nebyla, ale trému nemívám a dělat principálku v cirkusu by mi nevadilo, ba naopak, byla bych opravdu šťastná a dělala to, co mě opravdu baví. Já a šedá myška bez názoru? Hloupost!

Co je podle vás po smrti?
Aurora
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 isabelli isabelli | 30. března 2015 v 14:28 | Reagovat

Hmm. Zajimavý článek. A to jak se říká to a to. Možná že je to pravda, ale kdo ví? Podle mě se to nikdy nezjistí. Proč? Jak by také mohli. Podle mě si vymyslí cokoliv jen proto, aby byli nějakým způsobem zajímavý. Ale docela si i začínám myslet, že takový film na rozloučenou (jak jsi zmiňovala) opravdu existuje. Ale kdo ví že? A jestli je možná reinkarnace? Třeba ano. Třeba tu někde mé zesnulé po světě běhají jako zvířata. Pokud je teda někdo nezabil...
A jinak pěkný článek :) A děkuju za zveřejnění :))

2 Aurora Aurora | Web | 30. března 2015 v 17:46 | Reagovat

[1]: Děkuji a nemáš zač. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaDESIGN FOR DREAMER AURORA
© 2015